Fotowoltaika
Zainteresowanie systemami fotowoltaicznymi (PV) na świecie szybko wzrasta ze względu na to, że przetwarzają one promieniowanie słoneczne bezpośrednio na energię elektryczną , nie tylko bezpośredniego promieniowania słońca , lecz także rozproszone ( przy zachmurzonym niebie) bez ubocznej produkcji zanieczyszczeń , hałasu i innych czynników wywołujących niekorzystne zmiany środowiska.
System fotowoltaiczny zbudowany jest z modułów w których skład wchodzą ogniwa wykonane z półprzewodnikowej płytki z wykonanym w niej złączem p–n. Gdy światło słoneczne pada na półprzewodnik, powstaje w nim para nośników o przeciwnych ładunkach dodatni i ujemny. Wskutek rozdzielenia ładunków przez pole elektryczne powstaje napięcie elektryczne.
- dostępna dla każdego
- oszczędność poprzez zmniejszenie rachunków za energię
- szybka i łatwa instalacja- oszczędność czasu i pieniędzy
- możliwość magazynowania energii lub jej sprzedaż
- system bezobsługowy
- długoletnia sprawność systemu
- przyjazny dla środowiska
- podniesiona wartość nieruchomości

Na rynku dostępne są dwie główne grupy modułów o najwyższej sprawności:
Moduły monokrystaliczne – zbudowane są z monolitycznego kryształu krzemu . Posiadają najwyższą sprawność oraz najdłuższą żywotność.
Moduł polikrystaliczny – zbudowane są z wykrystalizowanego krzemu .Sprawność jest około 3% mniejsza niż modułów monokrystalicznych.
Na instalacji solarnej można nie tylko oszczędzać, ale również zarabiać. Oprócz oszczędności wynikających z wykorzystywania na bieżąco wytworzonej energii w domu istnieje możliwość sprzedaży nadwyżek wyprodukowanego prądu do Zakładu Energetycznego po obowiązujących stawkach.
Od 01 lipca 2016 roku ma wejść w życie ustawa o Taryfach Gwarantowanych gwarantująca określoną stawkę za każdą 1 kWh.
Przewidywane stawki za nadwyżkę to:
do 3kW po cenie 0,75zł/kWh
od 3kW do 10 kW po cenie 0,65zł/kWh