Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczneKolektory słoneczne to urządzenia, które umożliwiają zamianę promieniowania słonecznego w energię cieplą. Energia ta może zostać spożytkowana na ogrzanie ciepłej wody użytkowej lub basenowej a także wspomagać system centralnego ogrzewania oraz wytwarzać elektryczność.

Systemy te zyskują w ostatnim czasie sporo na popularności. Pozwalają bowiem ograniczyć wydatki przeznaczone na ogrzewanie domu oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z nieustannym wzrostem cen surowców opałowych i energii elektrycznej. Warto więc wziąć pod uwagę możliwość zainwestowania w systemy, które wykorzystują w swoim działaniu bezpłatną energię pochodzącą ze słońca.

Użytkowanie instalacji zbudowanej w oparciu o kolektory słoneczne odbywa się właściwie w sposób bezobsługowy, co zapewnia wszystkim domownikom komfort oraz wygodę. Należy jednak pamiętać, że instalacja solarna powinna zostać w odpowiedni sposób zaprojektowana. Właściwie dobrane elementy zapewniają pełną satysfakcję z wykorzystywania energii odnawialnej i gwarantują oszczędności dla Twojego domu.

Kolektory słoneczneObecnie na rynku dostępne są dwa typy urządzeń stosowanych w systemach solarnych – modele próżniowe i płaskie. Wybierając je, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich przeznaczenie.

Do wytwarzania ciepłej wody najlepiej zastosować modele płaskie. Ich skuteczność jest najwyższa w sezonie letnim – wspomagają przygotowanie ciepłej wody nawet do 90%. W sezonie zimowym natomiast, w przypadku korzystnych warunków pogodowych, uzysk sięga nawet 30%.

KOLEKTORY PŁASKIE

Jeżeli chcemy wykorzystać system solarny jako pomoc w ogrzewaniu pomieszczeń, lepszym rozwiązaniem będą modele próżniowe. Ich koszt jest wyższy, ale są one o wiele bardziej wydajne w ciągu całego roku.

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE

Kolektory słoneczne

Zapewniamy naszym klientom pomoc w dobraniu odpowiedniej wersji systemów solarnych, w pełni dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Z naszych rozwiązań w tym zakresie skorzystało już wielu mieszkańców Śląska, którzy dziś mogą cieszyć się komfortem cieplnym w swoich domach, nie martwiąc się jednocześnie o wysokość rachunków związanych z pozyskaniem energii. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową charakterystyką poszczególnych typów urządzeń.