Sufity napinane

Sufity napinaneJest to nowoczesna forma dekoracji przestrzeni – odmiana sufitu podwieszanego, która spełnia wiele funkcji jednocześnie. Dzięki niej można obniżać wysokie wnętrza lub zasłaniać umieszczone pod stropem instalacje, powiększyć wnętrze – przy zastosowaniu struktury lustrzanej.

Wykorzystywany jako element dekoracji wywołuje niesamowite wrażenie i stwarza nową przestrzeń. Jest odporny na wilgoć, chroni wnętrze pomieszczenia zapewniając ochronę przed zalaniem, a także zabezpiecza konstrukcję stropu przed gromadzeniem się nadmiernej ilości wilgoci. Jego powłoka odporna jest na osadzanie się kurzu i pary wodnej.

Z pewnością sufity napinane DPS mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju pomieszczeniach, nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale również w biurowcach, szkołach, bankach czy galeriach. Znajdują swoje zastosowanie także w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Świetnie sprawdzają się również jako ekran, zabudowa stoisk na targach, ekspozycja lub tło dla różnego rodzaju przedmiotów czy urządzeń.

To elementy, które świetnie komponują się w pomieszczeniach mieszkalnych, nadając im wyjątkowego klimatu. Odpowiadają za aranżację łazienki, wprowadzenie ciepłej atmosfery w salonie czy pokojach gościnnych, jak również dodają charakteru każdej kuchni. W mieszkaniach o niskich stropach często stosuje się również lustrzane powłoki, mające na celu optyczne powiększenie konkretnego pomieszczenia. Nie sposób nie zauważyć również zastosowania tych elementów w wilgotnych miejscach, takich jak łazienki czy baseny, gdzie odpowiadają za optymalną izolację.

Konstrukcja ta nie obciąża stropu, ponieważ waży niecałe 200g/m2. Zamontowanie w suficie systemów świetlnych oraz wentylacyjnych nie jest przeszkodą. Niewielka waga sufitu napinanego sprawia, że może on być wykorzystany w przypadku zabudowy większych powierzchni, takich jak np. hipermarkety, hale sportowe, dworce kolejowe czy lotniska. Dzięki niewielkiemu obciążeniu konstrukcji dachów oraz stropów możliwe jest przeprowadzenie rekonstrukcji pomieszczeń bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Struktury powłoki

Sufity napinane są dostępne w ponad 100 kolorach. Istnieje również możliwość wyboru różnorodnych struktur folii, która występuje w kilku wariantach:
Podział według struktury powłoki :

  • laque – materiał idealnie gładki imitacja odbicia lustrzanego,
  • satine – materiał całkowicie gładki z lekkim połyskiem,
  • transparent – materiał przepuszczający światło,
  • mat: materiał posiadający delikatne tłoczenie na strukturze,
  • mat: materiał imitujący lekko granulowana powierzchnię,
  • mat: materiał idealnie gładki przypominający powłokę lakieru samochodowego,
  • supermat – materiał idealnie gładki w lekko kremowej barwie , higieniczny,
  • metalic – materiał o metalicznym blasku,
  • hygienic – materiał przeznaczony do pomieszczeń o wysokim standardzie czystości.

Mogą Państwo również zdecydować się na dowolne kształty, które w największym stopniu wpiszą się w daną przestrzeń, a jednocześnie spełnią Państwa wizję. Najchętniej wybierane są kształty łukowe, koła, owale, jak również formy łamane czy wielopoziomowe.

Ważne jest to, że produkty te nie wymagają specjalnej konserwacji, ani używania profesjonalnych środków czy metod czyszczenia. Są również proste w montażu. Nie ma konieczności przenoszenia sprzętów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Co ważne, mogą być one wielokrotnie zdejmowane i montowane ponownie.

Jakość montowanych przez nas produktów potwierdzona jest odpowiednimi certyfikatami oraz atestami, mówiącymi między innymi o ich bezpieczeństwie.

Zalety

Montowane przez nas sufity napinane DPS są odporne na wilgoć, a także zabezpieczają pomieszczenia od wewnątrz zapewniając między innymi ochronę przed zalaniem. Sprawiają również, że konstrukcje stropu uchronione są przed gromadzeniem się na nich nadmiernej wilgoci. Ważnym atutem jest to, że sama powłoka jest odporna na osadzanie się pary wodnej, a jej czyszczenie nie wymaga specjalnych czynności czy wykorzystywania profesjonalnych środków czystości. Może być wykonana samodzielnie.

Elementy te mogą być wykorzystane w różnego rodzaju pomieszczeniach użyteczności publicznej, w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, a także w tych miejscach, gdzie niezbędne jest zachowanie absolutnej czystości oraz sterylności. Co ważne – powłoka jest antyelektrostatyczna, antysejsmiczna i nieprzemakalna co sprawia, że to rozwiązanie będzie służyło Państwu przez długie lata. Dzięki wykorzystaniu tych produktów możemy również skutecznie ukryć pęknięcia, rysy czy niedociągnięcia architektoniczne, jednocześnie wprowadzając do wnętrza unikalny klimat.

Sufity DPS – zalety

Estetyka – stosując to rozwiązanie w sposób łatwy i szybki można zakryć niedoskonałości stropu, takich jak pęknięcia tynków , zacieki, szczeliny oraz masowanie istniejącej instalacji,
Kolorystyka i struktura materiału – możliwości kolorystyczne są praktycznie nieograniczone, Oferta kolorystyczna zapewni dopasowanie go do charakterystyki i stylu wnętrza,
Kształt – przez odpowiednią instalację można uzyskać powierzchnię płaską jaki i przestrzenną a także pionowe sięgające do powierzchni podłogi,
Sterylność – nie wymaga specjalnej konserwacji, w normalnych warunkach eksploatacyjnych należy go przeczyścić co 5/7 lat. Utrzymanie go w idealnym stanie jest łatwe i nie wymaga dużych zasobów finansowych. Odświeżanie wykonuje się za pomocą wody oraz preparatu DPS –PLAFONCLEAN. Powłoki DPS są produkowane według najwyższych standardów bezpieczeństwa określonych w normach EN 14716:2004 czego dowodem jest Certyfikat Zgodności CE1488-CPD-0106/W,
Nieprzemakalność – sufit napinany DPS stanowi w 100 % barierę wilgotnościową, skutecznie chroni od wewnątrz nie pozwala na przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz, zabezpieczając w ten sposób wnętrze przed zalaniem i zawilgoceniem,
Antystatyczność – płaszczyzna pokryta jest mikronową warstwą teflonu, co zapobiega osiadaniu się na jego powierzchni kurzu. Posiada jeszcze jedna zaletę – na jego powierzchni nie osiada się para wodna, przez co jest idealnym rozwiązaniem w łazienkach, kuchniach, basenach,
Bariera termiczna – sufity DPS spełniają rolę katalizatora warstw powietrza pomiędzy wnętrzem a stropem czy dachem.
Montaż – szybki i nieskomplikowany, nie powoduje zatrzymania aktywności remontowej pomieszczenia.

Dostawa i montaż

Sufity napinane Dostarczamy do Państwa gotowy produkt oraz montujemy go zgodnie z przedstawionymi zaleceniami i wizjami inwestorów (użytkownicy, właściciele budynków, architekci). Jako autoryzowany instalator jesteśmy uprawnieni do wykonywania rozmaitych prac aranżacyjnych i dekoracyjnych, takich jak oświetlenie, żaluzje czy kratki wentylacyjne. Należy pamiętać o tym, aby unikać kontaktu sufitu z elementami, które mogą spowodować jego pęknięcie. Jeśli uszkodzenie nastąpi samoistnie, jesteśmy zobligowani do przeprowadzenia naprawy.

Sufity napinane nie muszą być dodatkowo pielęgnowane. Należy czyścić powierzchnię w miarę potrzeb, miękką ściereczką nasączoną wodą z dodatkiem środka odtłuszczającego. Kiedy usuniemy kurz oraz inne zabrudzenia niezbędne jest dokładne wytarcie i wypolerowanie powierzchni. Istnieje również możliwość usuwania ciężkich zabrudzeń przy wykorzystaniu pary wodnej bądź silnych środków chemicznych, jednak tę czynność powinni wykonywać autoryzowani instalatorzy.

Z chęcią odpowiemy na Państwa wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Pomożemy w wyborze optymalnej formy konstrukcji, jak również struktury powierzchni. Dzięki nam możliwe będzie zaaranżowanie dowolnej przestrzeni w nowoczesny sposób. To propozycja dla najbardziej wymagających inwestorów, dla których liczy się oryginalność, design, ale i funkcjonalność oraz użyteczność. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Galeria realizacji: